DZIEŃ 4 – Przyjemne wspomnienia

Mam dla Ciebie coś, co pomoże Ci zacząć dzień lub tydzień z uśmiechem i pełnią energii. Zanim zagłębimy się w świat samoświadomości, oczyszczania i odgracania przekonań, zaczynamy od czegoś lekkiego i przyjemnego.

ZADANIE DLA CIEBIE:

Dziś podczas którejkolwiek z chwil dla siebie, może np. medytacji o 19:19: Może to być poranna kawa, chwila ciszy przed snem lub krótka przerwa w ciągu dnia. Ważne, abyś była w miejscu, w którym czujesz się dobrze i swobodnie:

* Zamknij oczy i oddychaj głęboko: Umiesz to już 🙂 Skup się na swoim oddechu. Wdech, wydech…

* Przypomnij sobie moment, w którym czułaś się naprawdę szczęśliwa i spełniona: Może to była jakaś podróż, spotkanie z przyjaciółką, a może po prostu chwila, kiedy patrzyłaś na zachód słońca? Przywołaj ten moment w swojej pamięci.

* BĄDŹ UWAŻNA NA ODCZUCIA W CIELE, namierz, gdzie odczuwasz przyjemność, nazwij ją, co to jest I SKUP SIĘ NA TYM MIEJSCU!

* Zastanów się, co sprawiło, że czułaś się tak dobrze: Było to coś, co zrobiłaś? Może towarzystwo? A może po prostu byłaś wtedy sobą?

* Zapisz swoje odczucia: w notatniku, na kartce, gdziekolwiek. Zanotuj, co czułaś w tamtym momencie, jak to nazwałaś i co sprawiło, że ten moment był dla Ciebie tak wyjątkowy.

Pytanie na koniec:
Co mogłabyś zrobić, aby częściej doświadczać takich chwil pełnych radości i spełnienia w swoim życiu?

Pamiętaj, kochana/kochany, że każdy dzień to nowa okazja, by odkrywać siebie i czerpać radość z małych chwil. Zacznij tydzień od pozytywnych wspomnień, a reszta pójdzie jak z płatka!

This entry was posted in . Bookmark the permalink.